5 książek, dzięki którym Twoja kariera nabierze tempa

Podczas gdy Netflix zasypuje nas kolejnymi serialami, Ty sięgnij po książkę. Przed nami długa zima - idealny pretekst do poświęcenia nieco większej ilości czasu na literaturę. Wylegiwanie się pod kocem w domu warto połączyć z dobrą lekturą, więc przed Tobą lista pięciu tytułów, które pomogą Ci zaczerpnąć inspiracji do zmian na płaszczyźnie zawodowej i osobistej.

„7 nawyków skutecznego działania” Stephen R. Covey
Bestseller - sprzedany w samych Stanach Zjednoczonych w ilości dziesięciu milionów egzemplarzy, nie mogło go zabraknąć w zestawieniu. Autor został umieszczony przez tygodnik Time na liście najbardziej wpływowych ludzi Ameryki.
Książka idealna do pomocy przy opracowywaniu planów rozwoju osobistego, które gładko wprowadzisz w swoje życie. Autor uczciwie przyznaje, że proces zmian będzie wymagający i długofalowy, ale warty zachodu. Stawiając sobie jako cel samodoskonalenie i biorąc tę książkę do rąk, już wyrabiasz pierwszy z siedmiu tytułowych nawyków – stajesz się proaktywny.

„Głaskologia. Faktyczne reguły motywowania i rozumienia motywacji” Miłosz Brzeziński
Pamiętasz klasyczną metodę wywierania wpływu „kija i marchewki”, opartą na systemie nagrody i kary? Co się stanie kiedy odrzucimy „kij”? Miłosz Brzeziński, znany szerszej publiczności z audycji Radiowej Czwórki, uważa, że o wiele lepsze rezultaty przynosi motywowanie poprzez nagradzanie.
Pozycja obowiązkowa dla każdego i jedyna w tym zestawieniu, która pochodzi z naszego „rodzimego podwórka”. Ujmie Cię swoją bezpretensjonalnością i wywróci do góry nogami tezy, które do tej pory przeczytałeś w książkach motywacyjnych.

„Teraz odkryj swoje silne strony” Marcus Buckingham, Donald Clifton
Wiedziałeś, że 66% ludzi wierzy, że osobowość człowieka zmienia się z upływem lat? Obalmy ten mit. Wraz z wiekiem, zwiększa się nasza samoświadomość, a co za tym idzie – łatwiej przychodzi nam wydobywanie swoich mocnych stron i talentów.
Trzydziestoletnie badania prowadzone przez Instytut Gallupa stanowią podwaliny tej lektury. Wywiady z ponad dwoma milionami respondentów zaowocowały wyodrębnieniem trzydziestu czterech podstawowych cech ludzkich talentów. Na ich bazie możesz stworzyć swój profil, który pomoże Ci ustalić w jakiej dziedzinie zawodowej posiadasz największy potencjał. Warto spróbować!

„Inteligencja emocjonalna” Daniel Goleman
Czyli odpowiedź na frapujące pytanie: jak to możliwe, że niezbyt zdolni uczniowie robią kariery, a Ci z dobrymi ocenami, kiepsko radzą sobie w życiu?
W tym roku książka obchodzi swój jubileusz z okazji dwudziestolecia, jednak nie tylko dlatego umieszczam ją w zestawieniu. Inteligencja emocjonalna stała się na tyle istotnym zagadnieniem w rozwoju człowieka, że powstają nawet książeczki dla trzylatków o tej tematyce. Autor stawia odważną tezę, iż sama wiedza i kojarzenie faktów, nie gwarantują sukcesu. Za warunek konieczny w jego osiągnięciu Goleman podaje umiejętność właściwego kierowania swoimi emocjami.
Zdarzyło Ci się nie zapanować nad zdenerwowaniem czy frustracją, co odbiło się na Twoim życiu prywatnym lub zawodowym? Dzięki tej książce nauczysz się kontrolować te burzliwe stany emocjonalne.

„Kto zjadł mój ser?” Johnson Spencer
Nie bez powodu ta książka przez wiele tygodni nie schodziła z pierwszych miejsc na listach bestsellerów pism takich jak Wall Street Journal, The New York Times i USA Today. Jest to piękna w swojej prostocie opowieść, która po głębszej analizie pozwala dostrzec swoje drugie dno. Mysz przemierzająca labirynt w poszukiwaniu sera, jest alegorią człowieka, który konfrontując się z nowym środowiskiem , musi zaadaptować się do zmian.
Publicysta TIME Walter Kirn, nazwał tę książkę „literacką podwaliną Nowej Ekonomii”, co jest dużym wyróżnieniem jak na dziewięćdziesięciostronicową lekturę. Spencer przekonuje nas - nie bójmy się zmian, wykorzystujmy możliwości, które za sobą niosą.

Grupa Wadwicz

Od ponad 25 lat wspieramy naszych Klientów w nowoczesnym zarządzaniu pracownikami i efektywnym budowaniu długoterminowych planów zatrudnienia. Dzięki usługom pracy tymczasowej polepszamy procesy zarządzania płynnością zatrudnienia.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości i raporty z rynku pracy, przydatne porady ekspertów oraz wybrane oferty pracy, zapisz się do naszego newslettera, a dowiesz się
o tym jako pierwszy.

Copyright by Grupa Wadwicz