Zmiana przepisów dotyczących zatrudnianiu cudzoziemców – korzystne zmiany
Zmiana przepisów dotyczących zatrudnianiu cudzoziemców – korzystne zmiany
Dokładnie 1 stycznia 2018 roku weszła w życie ustawa z dnia 20 lipca 2017 roku o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw. Nowowprowadzone przepisy regulują, między innymi, dostęp cudzoziemców do polskiego rynku pracy w zakresie wykonywania prac krótkoterminowych i sezonowych. Regularny od ponad trzech lat napływ cudzoziemców do Polski wymusił na ustawodawcy kompleksowe uregulowanie istotnych dla potencjalnych pracowników, kwestii. Obecnie na naszym rynku znajduje się około miliona dwustu tysięcy sąsiadów ze wschodu, którzy przybyli do Polski w celu znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia – z tego powodu ustawa jest również drogą do wdrożenia do polskiego porządku prawnego dyrektywy Unii Europejskiej z dnia 26 lutego 2014 roku.
5 książek, dzięki którym Twoja kariera nabierze tempa
Podczas gdy Netflix zasypuje nas kolejnymi serialami, Ty sięgnij po książkę. Przed nami długa zima - idealny pretekst do poświęcenia nieco większej ilości czasu na literaturę. Wylegiwanie się pod kocem w domu warto połączyć z dobrą lekturą, więc przed Tobą lista pięciu tytułów, które pomogą Ci zaczerpnąć inspiracji do zmian na płaszczyźnie zawodowej i osobistej.
5 książek, dzięki którym Twoja kariera nabierze tempa
Jakie są prawa i obowiązki pracownika tymczasowego? Warto wiedzieć!
Jakie są prawa i obowiązki pracownika tymczasowego? Warto wiedzieć!
W dobie bardzo szybkich zmian ekonomicznych i dynamiki rozwoju firm wzrasta zapotrzebowanie na elastyczne formy zatrudnienia. Jedną z takich form jest zatrudnienie przez Agencję Pracy Tymczasowej. W przypadku zatrudnienia na umowę o pracę tymczasową pracownik korzysta z takich samych przywilejów jak pracownik zatrudniony na umowę o pracę u zwykłego przedsiębiorcy. Jakie są jednak warunki tego zatrudnienia?
oZUSowanie umowy o dzieło
Umowa o dzieło jest powszechnie stosowaną formą zlecenia wykonania ściśle określonego dzieła za wynagrodzeniem ze strony zleceniodawcy. Definicja wspomnianego „dzieła” objęta jest postanowieniami kodeksu cywilnego, jednak Zakład Ubezpieczeń Społecznych podczas kontroli coraz częściej odnosi się do zdecydowanie zawężonego pojęcia wyznaczonego chociażby przez przepisy prawa autorskiego.
oZUSowanie umowy o dzieło
Dostępność rąk pracy - geneza problemu
Dostępność rąk pracy - geneza problemu
Dzięki postępującemu rynkowi pracownika potencjalni kandydaci cieszą się dużą swobodą w doborze miejsca pracy, jednak wiele przedsiębiorstw boryka się z poważnymi problemami w zakresie kompletowania wykwalifikowanej kadry. Gdzie lezy problem?

Grupa Wadwicz

Od ponad 25 lat wspieramy naszych Klientów w nowoczesnym zarządzaniu pracownikami i efektywnym budowaniu długoterminowych planów zatrudnienia. Dzięki usługom pracy tymczasowej polepszamy procesy zarządzania płynnością zatrudnienia.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości i raporty z rynku pracy, przydatne porady ekspertów oraz wybrane oferty pracy, zapisz się do naszego newslettera, a dowiesz się
o tym jako pierwszy.

Copyright by Grupa Wadwicz